Соціально-психологічна гра «Лепешка» у бібліотеці

Бібліотечному психологу завжди є чим зайнятися, навіть під час карантину, адже відпочинок і розваги на літніх канікулах ніхто не відміняв. І тут у нагоді стануть соціально-психологічні ігри.  Відтепер в Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара можна гарно і з користю провести свій вільний час за грою “Лепешка”.  Це одна з найвідоміших соціальних ігор німецького психотерапевта Гюнтера Хорна.

Її основна мета – розвиток вміння спілкуватися (вчитися домовлятися, відстоювати свої права, поступатися, вибачатися). Гра розвиває соціальний інтелект у дітей, підлітків і дорослих, допомагає навчитися усвідомлювати і виражати свої почуття, побажання, а також захищати себе за допомогою слів. Учасники самостійно ліплять із пластиліну  свої ігрові фішки і тим самим дають зрозуміти, як вони відносяться до себе і до інших гравців, які мають бажання і наміри. У грі також відпрацьовується досвід взаємних звинувачень, чемних вибачень, висловлювання вдячності, прохання про допомогу. Гравці вчаться справлятися з агресією соціально прийнятним способом, а негідна поведінка карається. Крім того, гра допомагає учасникам усвідомити і пропрацювати тему кордонів, у них з’являється розуміння цінності свого дому.

В процесі гри між учасниками виникають найрізноманітніші відносини, іноді чиюсь фігурку можуть навіть зім’яти в млинець.

 Хоча формальна мета гри – першим дійти до Замку в образі людини, процес гри часто затягує настільки, що справжньою метою стають живі відносини учасників одного з одним, розробка свого стилю поведінки, дослідження стратегій взаємодії з іншими гравцями.

 Гру можна проводити багато разів, змінюючи героїв, міняючи їх характери, встановлюючи додаткові правила.

Ігри Гюнтера Хорна є корисними для використання у роботі з дітьми, щоб навчити їх  справлятися з агресією, обговорювати свої та чужі проблеми, спокійно сприймати відмову, домовлятися з людьми, налагоджувати взаємовідносини  з однолітками. Крім того, такі ігри є доцільними для дітей з особливими потребами та дітей, що знаходяться в процесі соціалізації. Психологам такі ігри допомагають побачити специфіку проблем конкретного колективу і побудувати відповідну корекційну роботу для напрацювання нових моделей поведінки, розвитку умінь доступно пояснити мотиви, причини і зміст своїх вчинків.

Валентина Гринько

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s

Створити новий сайт на WordPress.com
Для початку
%d блогерам подобається це: