Як ми потрапляємо в інформаційну бульбашку

В епоху відкритості та глобальної комунікації є ризик потрапити в пастку особистої інтернет-реальності – інформаційну бульбашку. В цьому легко переконатися. Попросіть друга загуглити щось чи пошукати на відео-хостингу. Повторіть те саме на своєму пристрої. Інформація буде схожою, але не однаковою.

Інформаційні бульбашки спотворюють наше сприйняття реальності і поміщають в інтелектуальну ізоляцію. Нам здається, що світ переважно такий, яким ми бачимо його у своєму смартфоні. А ми хочемо бачити те, з чим погоджуємось. Саме це пропонують алгоритми соцмереж та пошукових систем, аналізуючи нашу поведінку в інтернеті. Все, що не вписується в цю картину ми сприймаємо негативно, інколи вороже. Так ми стаємо вразливими до маніпуляцій і фейків, починаємо толерувати мову ворожнечі й агресію стосовно тих, хто має іншу думку. У цьому – головна небезпека бульбашок.

Учасники ГО «В гармонії з життям», які 14 лютого взяли участь у заході «Як ми потрапляємо в інформаційну бульбашку» в межах сталого бібліотечного проєкту «БібліоНавігатор у світі медіа», прагнуть бути обізнаними з усіма перевагами і небезпеками інтернету та соціальних мереж. Тому вони регулярно відвідують медіаосвітні заходи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. А нам, для таких вмотивованих та допитливих користувачів завжди приємно працювати. Отже, далі буде!

Залишити коментар

Design a site like this with WordPress.com
Для початку